Živé kamene - rastlina Lithops Pseudotruncatella 100 semienok. Poštovné ZADARMO!

8820

Vzácná rastlina Lithops Pseudotruncatella je tiež prezývaná živý kámeň. Na pohľad sú zameniteľné s kamienkami, preto vás iste prekvapí, až rozkvitnú kvety rôznycgh farieb v tvare sedmokrások. Nenájdeme dve rastliny rovnaké, a tiež ich rozmanitosť vás jednoducho okúzli. 

  • Balenie obsahuje 100 semienok.

 

Dostupnosť: Skladom u dodávateľa

Dodanie: 10 - 45 dní od odoslania

2,90
7,92
Poštovné a doprava ZADARMO

Popis produktu

  • Živé kamene sa ľahko pestujú v byte ako izbovky.
  • Ideálne i pre zábudlivých pestovateľov, pretože dlho vydržia bez vody.
  • Balenie obsahuje 100 semienok.

Vhodné podmienky k pestovaniu:

Svetlejšie stanovisko, ideálne i na priamom slnku, pri nedostatku svetla strácajú farbu a blednú v plytkých miskách v ľahkej pôde s prídavkom štrku (napr. substrát pre kaktusy s mierne kyslou reakciou pH 6–; kvetináč volíme široký, plytký, s vysokou vrstvou drenáže)
 zálievková voda by mala byť mäkká napr. dažďová..

Popis pestovania:

Zima: Živé kamene rastú, stredom dvojlistu sa prediera stvol budúceho kvetu, ktorý so sebou nesie i ďalšie listy. Na konci zimy sa v štrbine medzi listamy objaví nové telíčko. V tejto dobe sa nesmie zalievať, pretože prebieha tzv. zvliekanie kože. Najprv keď staré listy zmiznú a uvidíme nové, začneme so zálivkou, a to vždy potom, až substrát vyschne. V zime by teplota nemala klesnúť pod 10 °C.

Jar - jeseň: Zalievame veľmi mierne, v lete zálievku len o trochu zvýšime a v septembri skončíme. Pri nadmernej zálievke dochádza k hnitiu. Nehnojíme. Živým kameňom sa darí v byte pri bežnej izbovej teplote, na vonkajších stanovištiach od 10 °C až do 28 °C. Po zvýšení zálievky sa nejneskôr v máji objavia v štrbine medzi listamy kvety podobné sedmikráskám. Mladé rastlinky živých kameňov kvitnú po dvoch až troch rokoch.


Presádzanie:
Presádzame zriedka, len keď sa jemné korene rozrástli po celom kvetináči, nejlepšie v období vegetačného kľudu. 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem