Stévia sladká 100 semienok s poštovným ZADARMO!

50

Stévia ako sladidlo je na rozdiel od cukru takmer nekalorická, neprispieva k tvorbe zubného kazu a je vhodná i pre diabetikov.

 

Dostupnosť: Skladom 
Dodanie: 5 - 10 dní od odoslania

2,76
6,36
Poštovné a doprava ZADARMO

Popis produktu

Komplex sladivých látok obsiahnutý takmer v celej rastline mimo korene, najmä v listoch, je tvorený niekoľkými diterpenickými glykozidmi nazývanými súhrnne steviozid. Okrem samotného steviosidu sú v rastline obsiahnuté ešte tieto: rebaudiozid A, ktorý je sladší ako steviozid 1,3 - 1,5x, rebaudiozid C, D, E, dulkosid B a steviolbiosid. Steviozid sa v mnohých krajinách na svete používa na sladenie potravín, nápojov, v cukrárstve, konzervárenskom priemysle, pri výrobe zubných pást a žuvačiek.

  • Pestovanie v českých podmienkach: v kvetináči, ideálny je východný parapet, popr. pri okne, v sklenníku či na na zahrádke. Sladké látky sa tvoria viac, keď má rastlina dostatok svetla a tepla. Z jednej rastliny je možné získať až 0,5 kg sušených lístkov. Na leto se doporučuje ju dávať von a na zimu dovnútra. Rastliny je možné tvarovať rezom, ľahko obrážajú. Listy je možné používať v čerstvom stave, taki zmrazené alebo sušené. Dorastá do výšky 50 až 100 cm. 

Balenie: 100 ks semienok